HOME
LEERLINGEN
MEDEWERKERS

Veenseweg
 
Locaties:
VEENSEWEG
OOSTERWEG
Zoeken
 
Actueel Contact Planning Onderwijs Begeleiding Regelingen Kwaliteit Media
laatst gewijzigd op 11-07-2011

Gezondheidsteam

De afdeling Jeugdgezondheidszorg van de GGD Regio Nijmegen volgt alle 0- tot 19-jarigen in hun ontwikkeling. Daardoor is het mogelijk gezondheidsrisico's op te sporen en gezondheidsproblemen vast te stellen. Om gezondheidsproblemen te voorkómen richt de GGD haar aandacht niet alleen op individuele leerlingen, maar ook op groepen leerlingen.

 

Contact schoolgezondheidsteam

 

Activiteiten van het schoolgezondheidsteam


Kennismaken

De sociaal verpleegkundige maakt tijdens een lesuur kennis met de leerlingen uit klas 1. Er wordt informatie gegeven over het spreekuur en de bereikbaarheid van het schoolgezondheidsteam. Dit schooljaar wordt een deel van de leerlingen in het eerste jaar onderzocht, het andere deel volgt volgend jaar in klas 2.

 

Onderzoek

De leerling wordt uitgenodigd voor een gesprek met de sociaalverpleegkundige. Dit onderzoek vindt zonder de ouders/verzorgers plaats. Met de leerling wordt tijdens het onderzoek gesproken over de leefstijl, bijvoorbeeld over voeding, sport, slapen en de omgang met anderen. De leerling heeft daarover van tevoren een vragenlijst ingevuld. Daarna vindt er een lichamelijk onderzoek plaats, waarbij naar lengte, groei en lichaamshouding wordt gekeken. Naar aanleiding van het onderzoek door de sociaalverpleegkundige, kan de leerling ook nog door de jeugdarts onderzocht worden.

Het kan noodzakelijk zijn dat de leerling nog eens gecontroleerd wordt. We spreken dan met uw zoon of dochter af dat hij of zij hiervoor op een later tijdstip uit de klas wordt gehaald.

We gaan voor deze onderzoeken van uw toestemming uit, tenzij u zelf actie onderneemt en bezwaar maakt.

 

Spreekuur

De verpleegkundige houdt op school spreekuur. De leerling mag daar uit zichzelf naartoe komen, maar ook ouders/verzorgers of docenten kunnen een leerling aanmelden. Tijdens het spreekuur worden vragen beantwoord en problemen besproken. Samen met de leerling wordt naar een oplossing gezocht. Hiervoor kan de hulp van u en school nodig zijn. De tijden van het spreekuur worden op school bekendgemaakt door middel van GGD-posters.

 

Privacy en klachten

De GGD Regio Nijmegen heeft regels voor de bescherming van persoonsgegevens opgenomen in een privacyreglement en kent een klachtenprocedure.

 

School en hulp

Voor individuele leerlingen met problemen is er het zorgadviesteam (ZAT). Hierbij werken de school, het Bureau Jeugdzorg en maatschappelijk werk en de GGD samen om problemen te voorkomen en leerlingen te begeleiden en te verwijzen naar andere hulpinstanties. Wanneer uw zoon/dochter tijdens een bijeenkomst van dit team wordt besproken zal aan u en uw zoon/dochter toestemming worden gevraagd. Samen met u wordt bekeken op welke manier hulp kan worden geboden.