ICT-vaardigheden
In ons schoolgebouw zijn computers overal in het gebouw te vinden. Ook werken we veel met ACTIV-boards. Dit zijn schoolborden die direct aan een computer en een beamer zijn aangesloten.
· Computers maken het mogelijk om vaardigheden bij het vak informatica te oefenen; leerlingen zoeken er informatie mee op of werken ermee in de lessen.
· Leerlingen gebruiken computers ook om verslagen en opdrachten te maken. Thuis én op school oefenen kan dankzij leerstof op cd-roms. Docenten zetten ICT in voor praktische hulp en begeleiding.
· We zetten voor dyslectische leerlingen het programma Kurzweil in. Dit is een programma dat gedrukte tekst omzet in gesproken tekst.
· In snel tempo ontwikkelen we de elektronische leeromgeving (TeleTOP). Deze omgeving biedt leerlingen de mogelijkheden goed te plannen, te communiceren via e-mail en digitaal samen te werken. Maar ook extra leerstof en digitaal toetsen behoren tot de mogelijkheden.
· In de bovenbouw wordt intensief met computers gewerkt. De methode voor Economie is volledig web-based. Voor Zorg en Welzijn is de computer meer een ondersteunend middel. In het vmbo-t staat in leerjaar 3 het vak Technologie op het rooster. In leerjaar vier is dit een keuzevak voor de leerlingen. Daar leren leerlingen omgaan met beroeps-matige ICT-toepassingen als CAD-tekenen, werken in spreadsheets en boekhoudprogramma’s.