|
Leerlingenstatuut
In het leerlingenstatuut zijn de rechten en plichten van leerlingen vastgelegd. Er staat ook in aan welke plichten de school zich ten opzichte van de leerlingen heeft te houden. Aan het begin van het schooljaar krijgt de brugklasleerling de schoolregels en het leerlingenstatuut uitgereikt en krijgt hij tevens nadere uitleg van de mentor. Als het statuut is gewijzigd of aangepast wordt dit nieuwe statuut aan alle leerlingen ter beschikking gesteld.
De afspraken in het leerlingenstatuut worden elke twee jaar opnieuw vastgesteld door het bevoegd gezag van de school na instemming van de medezeggenschapsraad. Vaak neemt de leerlingenraad het initiatief voor een wijziging.
Enkele onderdelen
‘De leerling heeft er recht op dat het personeel zich inspant om het onderwijs goed te verzorgen en de gang van zaken op school zo goed mogelijk laat verlopen.’ (art. 7 lid 1)
‘De leerling is verplicht actief deel te nemen aan de lessen.’ (art. 8 lid 1)
‘De docent kijkt de beoordelingstoets binnen 10 werkdagen na, bijzondere omstandigheden daargelaten.’ (art. 9 lid 7)
‘De leerling die om een geldige reden een beoordelingstoets niet heeft gemaakt, heeft het recht die toets in te halen.’ (art. 9 lid 14)
’Leraren dienen er rekening mee te houden dat leerlingen niet overbelast worden met huiswerk. Gezamenlijk moeten zij voor een goede spreiding van het huiswerk zorgen.´ (art. 12 lid 1)
|